a
WIANEQ to kompleksowa organizacja ślubów i wesel w Tarnowie i okolicach. Zapoznaj się z ofertą i zarezerwuj termin na swoje wesele!
Konsultant ślubny Tarnów Dekoracje ślubne Tarnów Florystyka ślubna Tarnów Wypożyczalnia ślubna Tarnów
Obserwuj
 > HARMONOGRAM PRZYGOTOWAŃ ŚLUBNYCH  > 3 miesiące do ślubu  > Koordynacja dnia ślubu – na czym to polega?

Koordynacja dnia ślubu – na czym to polega?

Rozmawiając z Wami podczas targów ślubnych, zauważyłam, że wiele z Was nie orientuje się czym jest usługa Koordynacji dnia ślubu i wesela – tym wpisem postaram się to zmienić ?

Pozdrawiam też ciepło wszystkie przyszłe Panny Młode z reakcją: „OMG, w końcu Tarnów doczekał się Wedding Plannera!”<3

Zacznijmy od początku

Koordynacja dnia ślubu i wesela to usługa, która może być powiązana z kompleksową organizacją ślubu i wesela…ale nie musi. Wyobraź sobie sytuację, że masz w głowie idealną wizję swojego dnia ślubu – od ponad roku dopracowujesz każdy szczegół – od wymarzonego miejsca, przez nastrojową muzykę, na atrakcjach weselnych kończąc.

Przychodzi dzień ślubu i cały misterny plan…zostawiasz przypadkowi? Czy liczysz na to, że każdy z podwykonawców, z którymi rozmawiałaś wiele miesięcy temu – pamięta na czym Ci najbardziej zależy?

Nie mówiąc już o zadaniach, które są przypisane członkom rodziny, którzy umówmy się – nie muszą na co dzień kierować ruchem gości w Kościele, interweniować u obsługi sali weselnej czy wymagać od wykonawców realizacji każdego punktu z 5 stronicowej umowy.

Po co mi Koordynacja dnia ślubu i wesela?

Na przykład po to, żebyś mogła w końcu coś zjeść na swoim weselu (tak, gdy przychodzi pora obiadu – Ty go nie jesz – w tym czasie odpowiadasz na pytania orkiestry, kelnerek, nadzorujesz wydawanie dań i tłumaczysz co jest w koszyczkach ratunkowych, każdemu kto akurat dziś upadł twarzą na szyszkę).

Nie szkodzi, że przygotujesz harmonogram dnia ślubu z dokładną rozpiską dla wykonawców co i kiedy mają zrobić. Zasada jest taka – jeśli mają harmonogram – będą przychodzić i pytać czy nic się nie zmieniło. Jeśli go nie mają – to przychodzą i pytają kiedy i co mają robić. I chwała im za to, bo inaczej pewnie Ty musiałabyś chodzić do nich ?

Koordynacja dnia ślubu jest po to, byście mogli celebrować swój dzień ślubu i bawić się na własnym weselu. To jest komfort obecności niewidocznej osoby, która wie, jaka jest Wasza wizja wymarzonego dnia ślubu i usuwa wszystkie pojawiające się przeszkody, które tę wizję mogłyby udaremnić.

Na czym to polega?

Koordynacja dnia ślubu i wesela zaczyna się na miesiąc przed Waszym ślubem. W pierwszej kolejności przekazujecie mi wszystkie informacje dotyczące podjętych przez Was działań oraz namiary na podwykonawców i co najważniejsze: nakreślacie mi wizję Waszego wymarzonego dnia ślubu.

W tym czasie wspólnie ustalamy harmonogram dnia ślubu i wesela – czyli godzina po godzinie układamy plan, według którego będziemy później działać. W harmonogramie znajdują się ważne informacje, wskazówki dla podwykonawców oraz namiary na każdego z nich.

Następnie Waszym zadaniem jest poinformować wykonawców o współpracy z konsultantem ślubnym, który będzie Was reprezentował podczas przygotowań (sali, dekoracji), jak i przebiegu całego dnia wesela.

Osobiście kontaktuję się z każdym z podwykonawców – przesyłam harmonogram i omawiam jego najważniejsze punkty. W ten sposób, wspólnie ze wszystkimi wykonawcami mamy jasno określony plan działania i wiedzę, co zrobić by Para Młoda otrzymała w tym dniu dokładnie to, czego oczekuje.

Warto pamiętać, że konsultant ślubny podczas koordynacji to nie jest tylko osoba nadzorująca – to jest osoba, która scala wszystkie elementy układanki i włącza się do działania, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Co to znaczy?

Mogę być kierowcą (gdy trzeba odebrać kwiaty lub zawieźć Pannę Młodą do fryzjera), krawcową (gdy odpadł guziczek od podpięcia trenu), fryzjerką (gdy fryzura Pani Młodej potargała się na wietrze), sprzątaczką (gdy na białym dywanie pojawią się drobinki błota) lub podawaczką (gdy zacznie padać deszcz i naprawdę szybko przydałaby się parasolka ?).

Ile to kosztuje?

Moja koordynacja dnia ślubu i wesela to koszt 1500 zł. W ramach tego wynagrodzenia otrzymujecie:

  • Harmonogram dnia ślubu przygotowany z miesięcznym wyprzedzeniem,
  • Ustalenie współpracy ze wszystkimi podwykonawcami i scalenie ich działań, tak by efekt był dokładnie taki jakiego oczekujecie,
  • Koordynację prac wszystkich podwykonawców w dniu ślubu (tak, to oznacza, że podczas ślubnych przygotowań możecie do woli pozować fotografowi – podczas makijażu, czesania czy wspólnych chwil z przyszłym mężem i rodziną nie martwiąc się czy dekoracje na sali będą takie jakie sobie wymarzyłyście czy wręcz odwrotnie),
  • Ślubną asystentkę, która w dniu ślubu jest do Waszej dyspozycji od samego rana do ostatniego gościa – to ona odbierze za Was kwiaty, pomoże Wam przemieścić się od makijażystki do fryzjera i będzie kierować ruchem gości w Kościele. Dopilnuje wykonania dekoracji, ułożenia wszystkich detali we właściwym miejscu i będzie reagować na każdą nieprzewidzianą sytuację, tak by Panna Młoda nie musiała sobie deptać sukni ślubnej biegnąc do obsługi z prośbą o przełożenie godziny wydawania kolejnego dania.
Kiedy można zamówić Koordynację dnia ślubu i wesela?

Z technicznego punktu widzenia możecie się do mnie zgłosić najpóźniej miesiąc przed swoim ślubem. Z praktycznego – wszystko zależy od wolnych terminów ? Pamiętajcie jednak, że Koordynacja dnia ślubu i wesela to usługa również dla tych osób, które samodzielnie organizują swój ślub i wesele a jedyne czego im brakuje – to osoby, która wszystkiego dopilnuje właśnie w tym dniu ?

Jeśli mogę rozwiać jeszcze jakieś wątpliwości związane z tą usługą piszcie w komentarzach lub na maila kontakt@wianeq.pl ?

Photo by Samantha Gades on Unsplash

No Comments

Leave a reply